Skf sandıklar, 80×120 , 100×120 cm paletlerinin üzerine yerleştirilerek kullanılan sandıklardır. Ağaç ve kontraplak malzemeden yapılırlar. Skf sandıklar genelde 20 cm yükseliğindedir ve istenilen özel ölçülerde imal edilebilir..

Orkas Palet : Her türlü standart ve standart dışı SKF ahşap kasa üretimi yapmaktadır. SKF Sandık, taşıyacağı ürüne, taşıma şekline, taşınacak mesafeye göre farklı olarak tasarlanıp imal edilir.

Nemli sahalarda kullanmak için en uygun ve de taşıyıcı özelliği yüksek ahşap panellerdir. Açık rengi, sayesinde çeşitli renkli veya renksiz vernik uygulanarak dekoratif kullanımları ve yaratıcı iç mimari uygulamaları gerçekleştirmek mümkündür.

Özel yetiştirilmiş ağaçların karması olması sebebi ile çivi tutma kabiliyeti köşelerde dahi yüksektir. Hiçbir şekilde çatlama veya kırılma olmaz. Modül Sandık imalat’ında kullanılan OSB Ahşap Paneller içerisinde kullanılan Fenol Formaldehit reçine sayesinde hiçbir şekilde bakteri üretmez veya kurt ve haşere barındırmaz.

Dekoratif yüzey yapısı nedeni ile görsel uygulamalarda çok rahat kullanılabilmekte , farklı ve özgün yapısıyla modern ve klasik unsurları bir arada sergilemektedir. Modül Sandık imalat’ında kullanılan SKF Ahşap Paneller, İmalat, Tasarım ve Test aşamalarında büyük bir titizlikle yüksek teknoloji kullanılarak üretilmektedir.

Satış öncesi ve sonrası teknik detaylar ve kullanım bilgisine ait tüm teknik destek, firmamız teknik personeli tarafından verilmektedir.

SKF sandık aynı masif ağaç gibi testere ile kesilir, freze yapılır, zımbalanır ve çivilenir. Tüm alışa gelmiş ağaç konstüksiyonları problemsiz şekilde gerçekleştirilebilir. Kenar köşelerin çivi ve vida tutma özelliği vardır. Modül Sandık imalat’ında kullanılan ahşap panellerinde budak, çatlak ve orta katman hataları bulunmaz.

    • SKF açık ahşap palet

SKF açık kasalar hafif ürün / yük için önerilmektedir.

    • SKF kapalı ahşap palet

SKF kapalı kasalartaşınılması ağır ürün / yük için önerilmektedir. Ayrıca Karayolu taşımacılığında ve konteyner taşımacılığında kullanılır.

    • SKF telli ahşap palet

SKF telli kasalar çok sık ve kolay açılıp kapanabilen kasalardir. Genel de yurt içi servis taşımacılığında kullanılmaktadır.

    • SKF kontrplak palet

Kontreplak kasalar ise nemli ortamlarda ve deniz yolculugu yapacak ürünlerde kullanilmaktadir.